Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Pátek 19. dubna 2024   
 Diskuzní fórum

Přestavba centra města

Aktuální fórum | Seznam diskuzních fór
Co si vlastně představujeme že v
Autor:  Václav Gabriel
Datum:  13.03.2005 11:34:01
Dobrý den vespolek,
musím se přiznat, že ačkoliv na prostor "nového centra" vidím přímo z okna, tak mne toho mnoho nenapadá.
Co by tam mělo být?
Co Kralupům chybí, co tady potřebujeme?
Co tady užijeme a uživíme?
Nebude tady někdo, kdo v divadle nebyl 10 let chtít divadlo?
Nebude tady někdo s odporem ke sportu chtít tenisové kurty?
Mluví se o penězích z EU? Budou vynaloženy účelně? Přeci jen to jakoby nebude z "našeho".

Prostě napište zde,

CO BYCH CHTĚL V CENTRU MĚSTA?

RADNICI?
BYTY?
OBCHODY? - JAKÉ
KANCELÁŘE?
PARK?

Gabriel

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  mirex
Datum:  14.03.2005 08:30:07
Líbilo by se mi větší náměstí...park by nebyl špatný nápad. Rozhoďně jsem proti tomu vybudovat nové obchody pro Vietnamce!

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Humér
Datum:  14.03.2005 16:40:54
Panove, panove. Nebudme rasisty. Jestlize nekdo ma prostory k pronajmu a jediny, kdo je ochoten zaplatit, je vykuk z dzungle, tak si to proste pronajme on. Pochybuju, ze by pronajimatel odmitl nekoho, kdo mu zaplati (vic) jenom proto, ze ma divnej kukuc. Vetsi namesti ? Bylo, nebude.

Spis mi nekdo reknete, proc se tomu vubec "namesti" rika. Vsichni nadavaj, jaka je to blbost, ze v Kra namesti nemaj a to, co je ted "namesti", je ounuz.
Dejte Ryntovi jeste sanci a on vam postavi, nove, lepsi Ryntovo namesti (Rynk).

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Humér
Datum:  14.03.2005 16:44:08
Jinak obecne vzato, na namesti samozrejme patri radnice. Ono si to mesto pak i to namesti opecovava a rado vystavuje na odiv. Mohl bych tu vyjmenovat ta mesta, ktera maji opravdu hezka namesti, a nejsou to nikterak prehistoricka mesta, ale to neni ucelem a nemelo by to ani smysl.
ps: to, ze jsem rekl, ze na namesti patri radnice jeste neznamena, ze tam v Kralupech musi byt ;o)

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Lexa
Datum:  24.03.2005 17:48:21
Jsem rád, že se plánuje řešení centra města. Já osobně bych si představovoval výstavbu obytných domů, která přivede více lidí do mrtvého centra a to už pak přirozeným vývojem ožije. Škoda jen promarněného pozemnku lihovoru. S přestavbou hotelu na radnici bez hlubší studie rozhodně nesouhlasím. Záleží mi na vzhledu našeho města, které v dobách totality utrpěl těžké rány. Nechci aby se toto ještě někdy opakovalo zbrklými rozhodnutími pánů radních.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Tanja
Datum:  26.03.2005 20:05:53
Dobrý den všem,
já osobně si myslím,že to není špatný nápad udělat něco s Kralupama,ale nelíbí se mi,že se zruší mlýny - vždyť spoustu lidí příjde o práci!Dále proč tu musí být tolik Vietnamců,supermarketů??To už by podle mě bylo lepší postavit tu metropoli!Ohledně přestavby hotelu nesouhlasím tolik peněz se do toho vloží za radnici?Myslím,že peníze by se mohly využít jinak a lépe!Pánové nahoře by neměli myslet na sebe,ale na občany Kralup ti totiž mnohem lépe uvažují než oni sami!

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  ///***
Datum:  27.03.2005 11:06:36
to Tanja:Kralupy mají tolik supermarketů,protože přece nemůžou zaostávat před jinými městy...:o))))
Naopak s vietnamcema sme opravdu napřed!!jo, v každým městě sou tržnice,ale aby byly ty šikmovoký nalezlý i do kamenejch obchodů a na každym rohu.....to nikde neni...

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Anonym
Datum:  04.04.2005 21:44:33
"...... města, které v dobách totality utrpěl těžké rány".Mohu se zeptat jaké rány utrpělo naše město v dobách totality?Děkuji za odpověď

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  záruční list
Datum:  04.04.2005 22:29:11
Anonyme, ty na tom budeš s těmi ranami asi ještě o hodně hůř než to město. Ale nevěš podlitou hlavu. Jdi do příštích komunálních voleb!

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Anonym
Datum:  05.04.2005 16:47:41
Nicméně odpověď žádná.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  záruční list
Datum:  05.04.2005 18:31:17
Zajdi do muzea a prohlídni si dobový, předválečný fotky ulic Nádražní, Husova, Jungmannova, Podřipská, Neumannova, Nerudova, Grégrova, Fibichova, Riegrova, Erbenova, Mostní, Žižkova, Jiráskova, Přemyslova... Zeptej se, kdo byla soudružka Karlovská a proč jménem kralupských občanů hrdě odmítla celkem štědrou fin. pomoc z USA na obnovu Kralup po jejich úplně zbytečným leteckým bombardování.
Zeptej se, proč se půlka středu města musela bourat kvůli stavbě žel. tratě Praha - Děčín, proč se srovnaly se zemí celý ulice, aby se tam mohly vylíhnout architektonický skvosty jako sídl. Hůrka, Cukrovar, obchodní domy Máj, Říp s parkovištěm, telekomunikační budova... atd. atd. atd.... a pak mi zase napiš.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Anonym
Datum:  21.04.2005 19:41:47
Pro záruční list a p.Karvánek

Nebyl jsem v muzeu,nicméně Vám píši.
Mám dojem že s.Karlovská byla asi poslankyně za náš okres?
Takže v podstaťe se to dá schrnout do tří období posle vás.
Předválečné Kralupy nádherné,
Tragický nálet ke konci války,
Poválečné devastování komunisty(i 1945-48?)
K tomu se přiřazuje i období čtvrté(1989-současnost)
Myslíte si že za vlády KSČ se stavěly jen "architektonické skvosty" ve špatném slova smyslu,nebo vznikaly i objekty které mají architektonickou hodnotu?
Jak byste charakterizoval období čtvrté?
Myslíte že dnes se nestaví "architektonické skvosty" ve špatném slova smyslu,nestaví se obchodní domy,supermarkety...které z mého pohledu jsou Ty pravé "architektonické skvosty" o kterých jste asi mluvil,o problémech se statikou objektů nemluvím,protože nejsem architekt a nerozumím tomu.
Myslíte že obchodní domy,telekomunikační budovy a sídliště se líhly jen za minulého režimu,že by nebyly potřeba,stejně jako trať?
Pravda dnes se železniční tratě nestaví,jen modernizují,přednost se dává silnicím dálničního typu,třeba skrz CHKO...
Kudy byste Vy navrhl vést železniční trať Praha-Děčín?Obloukem kolem města?Co kdyby podobný obchvat chtěla všechna města kudy trať vede?
Takže ve zkratce:
Vy si myslíte že komunisti zničili co se dalo,a teď všechno spěje jedinou správnou cestou?
Jinak s tou nostalgií máte pravdu.Když se dívám na obrázky a malby z období renesance a srovnám to s dneškem tak se mi vhání do očí slzy.
Ale někomu vhání slzy do očí třeba Burianovy kresby pravěku,někomu období středověku,někomu doba starověkého Řecka či světovláda Říma.
Každý z nás romanticky sní nebo snil o životě v době více či méně vzdálené,ale ta doba se nikdy nevrátí,život,vývoj či pokrok jde kupředu.Nostalgicky vzpomínat na to hezké z minulosti je sice potřeba ale řešit tím současnost nejde.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Tanja
Datum:  24.04.2005 19:32:53
Aha tak to jsem fakt netušila:o)Ale jako ti Vietnamci to je katastrofa!Kdo jsi vůbec:o)?

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  obyčejnej občan Kralup n/Vlt.
Datum:  26.04.2005 11:59:04
To anonym: @!#$ off communist

Taxi jako myslim že v centru našeho města by měl bejt park. Co park nejlíp lesopark. Radnice ať si klidně zůstane tam kde je. To hovno co dělaj můžou dělat pořád na stejnym místě.
Vietnamce bych nechal bejt. Furt lepší že ty baráky k něčemu sloužej než aby chátraly a padaly nám na hlavu.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  winter
Datum:  02.05.2005 15:00:20
to tanja:winter;))))))))

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Anonym
Datum:  05.05.2005 19:24:06
Přesto na mně lidé točící se kolem p.Plecháčka působí rozporuplně(vše je jen a jen můj subjektivní pohled a názor,nikoho neobviňuji)
Dostanou se do zastupitelstva ve volbách po povodních(kdyby nebyly povodně tak by tam určitě nebyli v tak hojném počtu)
Mají dva místostarosty (v současné době spíše „měli“)
A začíná bordel.Dostávají se do rozporu se starostou.
Jsou mladí(mladší)dynamičtí,plni elánu a cítí se neohroženi.
Leč stará garda v čele se starostou jejich první nápor s těžkými ztrátami odráží.
Srazí dva místostarosty z vrcholů moci.
p.Veselý jistě nekandidoval aby byl jen obyčejný,tj řadový zastupitel,rezignuje tedy protože tam již není co pohledávat,kromě mravenčí práce v ZM.To není jako rozhodovat z pozice místostarosty.
Ti druzí mění taktiku,nesnaží se již vzít radnici přímým útokem.Dočasně se stahují a vyčkávají na vhodný okamžik,na chybu která by jim umožnila plně starostu a jeho kliku zdiskreditovat a sebe ukázat v lepším světle.Vezmou to tedy oklikou až po důkladné přípravě(kampani)s cílem správně naladit veřejnost,protože vědí že budou potřebovat její nemalou podporu.
Tito lidé také vědí že další neuvážený krok už nemohou riskovat.Kdyby to nevyšlo tak jsou politicky odepsáni.Po debaklu jež utrpěli na radnici,tak po debaklu a ostudě(o minimálních volebních preferencích nemluvě)strany na jejíž kandidátce kandidovali buď jako členové nebo nestraníci,jež sice může být vnímána jen na celorepublikové úrovni,ale určitě je hodně lidí co při volbách toto přenášejí i do politiky komunální(např.důvěryhodnost atd.).
A tady jim starosta svou neohrabaností až samolibostí poskytl přímo ideální příležitost,
aby byli před volbami vidět jak se starají o blaho města.
Starosta mohl přece pomalu připravit anketu na téma „vyhovuje vám radnice na současném místě?Co takhle ji přestěhovat?Kam byste ji chtěli?Co takhle do bývalého hotelu Praha?“.
A měl by čas politicky manévrovat,ale jakmile to samolibě urychlil tak se tohoto chytla „opozice“a je to všechno řešeno v uměle vyvolávaném nedostatku času.Operuje se s tím že teď můžeme získat z dotací až 75% později již prý jen(možná)50% částky na přestavbu.Není prý čas ztrácet čas(volby jsou blízko?).
A jak se počet podpisů blíží k počtu nutnému k vyhlášení referenda tak přípravný výbor pomalu zveřejňuje dodatkové informace(viz leták).Mluví se nikoli jako na začátku kampaně o tom jak starosta a většina zastupitelů svým nezodpovědným přístupem připravuje naše město o až 960mlKč.,ale o tom že šance Kralup na získání dotace jsou vysoké a že budou vyšší.Cožpak nejsou města s horšími centry či problémy jež budou také žádat o dotace?
Dá se to tedy pochopit i tak že je tu i šance(nepochopil jsem jestli velká,malá či bezvýznamná),že dotaci město nedostane.Ale oni hrají a doufají že vyhrají( i volby 2006?)
Ale co když ty peníze prohrají?Dotace nebudou?
Nevěšte hlavu,pokud si město vezme úvěr(a prodá třeba nějaké akcie,co ještě má,či pozemky,cokoli)tak mu zbytek ochotně půjčí,či spíše výhodně zainventují soukromí investoři.
Třeba p.skorostarosta V.Veselý.
A hurá,máme tu podnikatelsky výnosnou oblast a tedy i byznys.Spoléhat v současné době na transparentnost všech těch „nezávislých“ ať už studií,odborníků,výběrových řízení a všech zainteresovaných osob a kdoví čeho ještě je odvážné,nicméně já na ni přesto spoléhám.
I když za slovo „nezávislý“ se dneska taky schová všechno.
A na přestavbě hotelu vydělá jedna firma,navíc financování bude jistě pod drobnohledem „opozice“.
Kolik lidí(firem)si namastí kapsy při kompletní přestavbě?(čím větší zakázka a více firem tím větší finanční nepřehlednost).
Navíc starostu spousta lidí nemá ráda a zaručené zprávy jak toto(kauza hotel či náměstí)dělá blbě zatímco ti co to chtějí dělat dobře jsou utlačováni(zastrašováni,diskriminováni,šikanováni,věšeni na lampách…)jim tyto lidi zaručeně přivedou k podepsání petice a poté k odpovědi v referendu „ANO“.
I ta otázka v referendu,pokud bude,je nastavena divně(odborníci psychologové asi pomohli).
V podstatě si na ni zkuste sami pro sebe odpovědět „NE“,budete si chvíli připadat jako hlupák.
Nevybíráte mezi dvěma rovnoprávnými možnostmi,ale mezi možností dobrou a možností špatnou.(ale toto je přece subjektivní dojem co je správné a co ne)
Ale když se nad tím znovu zamyslíte tak „NE“je z mého pohledu volba menšího zla.
Protože v otázce se operuje s neurčitými a různě pochopitelnými pojmy typu „koncepčně“, „maximální využití“, „či jiných fondů“(jakých?soukromých?)atd.Když už budu pro tak nechci „maximální využití“ jež se může zítra změnit na třeba 10milionů Kč.,ale chci tam oněch uváděných až 960ml.Kč.
Položil bych otázku jinak,třeba:

Chcete stavební změny v centru města jež se svými následky dají nazvat přestavba centra?Chcete tam proinvestovat spoustu našich peněz,a možná i peněz z fondů EU jichž by v ideálním případě bylo až 960milionů Kč.
Nevíme sice co tam chceme mít ale nezávislá architektonická studie nám to ujasní.
Chcete pozastavit dosavadní postup části vedení radnice který toto ohrožuje?
přípravný výbor a přátelé Kralup

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Ludvík
Datum:  11.05.2005 15:48:21
Myslím že by neměl chybět park, myslím ale pořádný park s několika nájemnými stánky na občerstvení, aby si na sebe dokázal částečně vydělat a mohl být udržován čistý a upravený.
Něco, kam se dá jít na procházku.
Mohla by tam třeba být voliéra s ptáky nebo opicemi (jako v Teplicích) nebo dynamicko-vizuálně-akustická instalace (jako v N.Y. na autobusáku) - aby bylo na co koukat.
Mohl by tam být prostor na produkce - nějaké menší podium, aby mohl park několikrát do roka ožít nějakou větší akcí.
Důležité jsou samozřejmě lavičky, hodně laviček v mnoha zákoutích.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Komturova_socha
Datum:  11.05.2005 18:46:38
Když jsem byl malý, tak jsem četl jednu kouzelnou knihu. Jmenovala se "Milión Alenčiných dobrodružství" od K. Bulyčova a odehrávala se v Moskvě (tedy částečně, to pro nás podstatné) někdy okolo roku 2086. proč to tady zmiňuji? V jedné z pasáží totiž autor popisoval, jakých urbanistických změn doznala ruská metropole za uplynulých sto let od konce 20. století. Je to velmi milé čtení, kde se dozvíte, že přibližně dvě třetiny městské zástavby usoupili lesoparkům a přírodě. Jat vzpomínkami na tuto krásnou knížku (jaké se bohužel už dnes nevydávají), říkám zcela otevřeně: Dejme přírodě šanci.

Toto je urbanistický plán komturovy_sochy:

1. zbourat celé centrum města od železničního viaduktu až k řece s výjimkou budov kostela, ČSpořitelny a nemocnice. Na takto vzniklé ploše bude vysázena hustá zeleň a od fy. Starkl zakoupené obří borůvky, aby z toho měli také něco děti. Pozemky pod parkem budou nabídnuty vlastníky k odkupu městu za stanovenou cenu anebo vyvlastněny.

2. předat kostel do rukou kralupské zednářské lóže - hoši budou mít místo na hraní a daj alespoň na pár dní pokoj tady na fóru

3. odstřelit lávku pro pěší a její trosky ponechat na místě, aby vzniklo romantické zátiší

4. stavba mrakodrapů na Hůrce, především pak objektů zaměřených na sociální bydlení. Sem bude přesunuta většina kralupské populace

5. zablokování průjezdu Přemyslovy ulice - zde vyroste nové ekonomickosprávní centrum kralup. Na malebné Štefánikově třídě (takto bude ulice přejmenována) se budou rozkládat banky, úřady i obchody

6. lobeček bude ponechán ve svém původním stavu. Pouze na pravé straně bude zdemolováno několik obytných čtvrtí, na jejichž místě vyrostu věžáky podobné těm na náměstí J. Seiferta

7. Bude zbourána zástavba oddělující Dvořákovo náměstí a třídu gen. Štefánika - vznikne zde velké náměstí, po jehož stranách budou sídlit významné instituce ekonomicko-správní. náměstí bude přejmenováno na Náměstí svornosti.

8. Sídliště hůrka bude přejmenováno na s. Císaře Napoleona, socha dotyčného bude umístěna na hlavní třídě mezi mrakodrapy (viz 4)

9. KaSS projde generální rekonstrukcí, bude rozšířen a přejmenován na "Dům kultury a odpočinku A. S. Gribojedova"

10. Mikovic a přilehlých čtvrtí se tento plán nijak nedotkne. jen na maceláku bude postavena trafika

11. U paty mostu bude postaveno Foucaultovo kyvadlo jako památník všem, kteří zasvětili život pokroku lidstva

12. Penny market bude zbořen a na jeho místě bude postavena kolonáda. prameny budou přivádět vodu z městských studní tak, aby se dostalo každému, kdo bude v letním parném dni žíznit. neboť voda patří všem a neustále také mezi námi koluje, svázána smyčkami moci, svobody a povinnosti

3x12 Komturova_socha 12x3

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Komturova_socha
Datum:  11.05.2005 18:49:56
jo, a abych nezapoměl, skejťáci můžou na tu svojí dráhu klidně zapomenout. Tam bude stát pomník Hrdinům města kralupy (tj. Mě, za tuhletu urbanistickou studii)
Komturova_socha

To: Komturova_socha
Autor:  ha ha ha
Datum:  12.05.2005 14:16:31
Z CELÉHO PŘÍSPĚVKU STOJÍ ZA ZMÍNKU SNAD JEN TOTO:

1.
"... přibližně dvě třetiny městské zástavby usoupili lesoparkům..." USTOUPILY

2.
"...aby z toho měli také něco děti..." MĚLY

3.
"...jo, a abych nezapoměl..." NEZAPOMNĚL

4.
"...Mě, za tuhletu urbanistickou studii..." MNĚ

... A DRÁHA PRO SKEJŤÁKY V CENTRU JE NÁHODOU VÝBORNEJ NÁPAD!!!

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Komturova_socha
Datum:  12.05.2005 17:39:34
oj oj, hydra češtiny. pitomí obrozenci, kdyby dali pokoj, tak se tu mluví německy a já bych se nikdy tak strašlyvě neztrapnil. Tady je alespoň vidět můj zápal pro věc, můj ohnivý duch, jenž se nenechá, zmítán vizí nových a zářných zítřků, omezovat žádným spátečnickým pravopisem. Tady vidíte, že jsem ochoten položit objeti mněstskému centru, že jsem ochotem kráčet přes dýmající hory slovníků spisovné češtiny, holýma rukama odhrnovat z cesty navršené mršiny pravidel českého pravopisu, že jsem zapálen pro věc. Mí bratři, požádáte snad kamene vůči svému spolubojovníku. Rmut by mne jal z této nanebevstupující morální prostopášnosti, jež hrouží se v srdce mé jako ta nejostřejší ostruha nevděku.

Hle, hodná komturova_socha vám přináší dary, klenoty svého bytí, slzy, jež rodila v porodních bolestech nového světového řádu, a vi jy zatím mácháte v bahně? Co jste to za lidy? Což zde není jediných spravedlivých? Styď se chlape. Za tohle můžeš na ten SVŮJ SKEJT zapomenout:

bod 13. nového územního plánu Komturovy_sochy: Ve městě bude zakázán pohyb na skateboardech pod trestem... Jo, pod trestem.


komturova_socha

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Anonym
Datum:  12.05.2005 20:54:36
Co takhle to zkusit jinak:
1. Zákaz vjezdu aut do centra s vyjímkou služebních a zásobování,policie,
hasičů a záchranky.Možná aut do budoucího gigantického lihovaru,který
bude platit daně,zaměstnávat lidi ale bude nám hyzdit naše hezké
centrum.Za tučný poplatek ovšem a jen omezený počet průjezdů.
2.zrušení parkovacích míst na "náměstí"
3.zbourání komerční banky,nemá žádnou historickou hodnotu tak památkáři
snad nebudou protestovat.
4.vypovědět smlouvu s vietnamci a zrušit tržnici.
5.střed plochy náměstí a přiléhající uličku po tržnici(pojmenovat
třeba "tržní") obnažit a po navezení zeminy zatravnit,vysadit
stromy,nejlépe lípy či duby,po obvodu umístit chodník nejlépe ze
zámkové dlažby a udělat takovou menší promenádičku.
6.Hotel,křídlo spořitelny a ostatní přilehlé budovy přeměnit(buď výkupem či
vyvlastněním-výkup za ůředně stanovenou cenu)na
kavárny,restaurace,čajovnu,hospodu,vinný sklípek,bar či tančírnu.
7.Lihovar zásobovat o výrobky odvážet především po železnici.
8.Můj malý podíl na této studii bych ocenil nejlépe nějakou ůplně malinkatou
anonymní soškou někde v rohu náměstí.
Z centra by se stalo místo kde by bylo jistě příjemné strávit sobotní odpoledne s přáteli či rodinou a jistě by se tam zastavil i nejeden cestující přijíždějící na nádraží do Kralup.
Na koncepci přestaveby celých Kralup si zatím netroufám,snad později,ale pár nápadů máte jistě každý.Třeba zakázat průjezd nákladních aut Kralupami ne vyhláškou či zákazem ale betonovými sloupy.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Komturova_socha
Datum:  13.05.2005 09:59:34
super chlape, nějak to skloubíme. Pojď do toho se mnou a kdyžtak po tobě pojmenujeme to nové mrakodrapové sídliště, co vznikne na hůrce. Stejně se o město Napoleon nijak moc nezasloužil.

Komturova_socha

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Anonym
Datum:  13.05.2005 18:57:33
Bylo by to hezké a až na pár maličkostí (třeba bod 10 vašeho urbanistického plánu mi připadá málo revoluční,a též pozemky Hostibejku nevyužité)ale to bysme jistě již nějak doladili.Ale mám obavy že nemáme to kouzlo nadchnout davy a že přestavba centra či čehokoli dalšího bude probíhat nezávisle na nás,dokonce bych si troufl tvrdit že půjde ůplně mimo jakoukoliv naši kontrolu.Za občany Kralup se přestavby bude ůčastnit manipulacemi poblouzněná masa,za podnikatele p.Veselý,Kyllar a mnozí další neznámí,za pracovní sílu ukrajinci,slováci a albánci,rumuni a bulhaři,za Radu města ti "praví" liberálové v čele se starostou p.Plecháčkem a místostarostou Holečkem.P.Rynt bude dočasně umístěn v samovazbě v domově důchodců,než lidem zvolený demokratický výbor rozhodne co s ním.Architekti se vyřádí a nebude důležité jakou variantu nová rada města vybere,bude se STAVĚT,bude se BOURAT,bude se INVESTOVAT.
A na ty naše sochy můžeme radši rovnou zapomenout.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Anonym
Datum:  21.07.2005 20:43:06
Co to je přípravný výbor?Je to pár lidí co sledují své zájmy,nebo jsou to obětaví občané co se snaží prosadit dobro,a to i cestou manipulace?
Proč manipulace?
-v přípravném výboru jsou nebo ho podporují lidé kteří si o sobě myslí že jsou morální nebo intelektuální elita města a tuto svou aurolelu dávají na odiv na cestě ke svým cílům,honosí se tituly či funkcemi ale ty o člověku mnoho neřeknou,spíše naopak,řekněte si pouze jejich jména a odmyslete si jejich funkce,co o nich víte?Co víte o jejich morálních kvalitách?
-lidé v přípravný výboru jsou v současné době podporováni kolem třítisíc obyvatel města,(z nichž si myslím že většina to podepsala kvůli naslibované téměř jedné miliardě korun,to že neslibovali nic určitého je pouze slovíčkaření),což je menšina,šikovnou otázkou bude jediná správná odpověď v referendu ANO,takže se z menšiny stane síla která změní rozhodnutí většiny(ať z různých pohledů špatné či ne,to je jedno).Kdo se ptá jestli zbývajících cca 11000lidí(co já vím kolik je v Kralupech voličů)souhlasí s návrhem,či to nazvat cestou této třítisícové menšiny,znovu opakuji že naslibované peníze v tom jistě hrály roli,pokud ne nejdůležitější tak důležitou(hodně peněz zadarmo-motto současnosti,je to prostě v lidech,proč naletí na různé podvodné hry a soutěže,protože je zaslepí ta možnost peníze snadno a rychle bez námahy)A to je důvod proč vám to tolik lidí podepsalo,kdyby o tom pouvažovali tak začne hlodat,opravdu je to tak hezké jak píšou,to přece nemůže být tak jednoduché,podepiš arch,vhoď ANO,a hop,máme miliardu na naše nové hezké centrum,a všimli by si různých AŽ,MOŽNÁ adalších pojistek.

Toto je pouze subjektivní názor Anonyma,který nechce nikoho urazit,pokud se ale cítíte dotčeni,váš problém.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Sláva
Datum:  04.08.2005 13:07:11
Rád bych Tě poznal, komture. Za odměnu Ti nabízím slevu 0,3% na každou kompaktní zářivku, kterou si u mne na krámu koupíš. Sláva

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  robert
Datum:  08.08.2005 11:38:43
Pokud máte možnost cestovat a srovnávat každý snad dojde k názoru, že sebemenší městečka u nás po revoluci přešla celkově k lepšímu vzhledu. To vůbec nemluvím o směru na Západ, tam to uteklo ještě dál. Kralupy trpí prapovdivnou architekturou, pokud se to tak dá nazvat. Ale jakési centrum tu pořád je. Myslím si, že centrum má žít - kavárny, cukrárny, restaurace, obchody.
Když má náš starosta takovou péči o naše zdraví, aby vše bylo v radnici pohromadě a ne roztrkané po městě, proč taky neudělat "obchodní/kulturní" centrum. Funguje to jinde proč ne u nás. Ale na druhou stranu co čekat od tohoto zastupitelstva.
To není dnes jen otázka centra, to jsou Kralupy jako celek. Průjezdnost městem, kvalita vozovek / 5 minutový déšť a město plave a to TS ujištují jak čistí kanály/ atd.. Slyšíme neustálé výmluvy, že to a tamto nepatří městu ale kraji. Tak jo ať patří, ale od toho je zastupitelstvo aby tvrdě lobbovalo za nás. Ne jen o svá křesla. To víme, že umí a dost dobře.
Co si vzít na hejtmanovi když ve svém Audi prohulí na 30 km úseku ve 100 a jeho řidič na upozornění jestli se nepomátl je arogantní.
Věříme, že to půjde k lepšímu ? Nejsou snad dnešní mocipání ve své ulitě arogantnosti horší než to před nima. Co je tedy pro občany ? Má vůbec smysl volit, když se interním pučem stejně vše změní.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  dred
Datum:  08.08.2005 21:09:07
Volte stranu přátel piva s tou to tutově vyhrajete.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Drex
Datum:  12.08.2005 08:48:22
Co je teď nového v přípravě budoucího centra Kralup?

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Ill
Datum:  20.08.2005 11:53:01
Proč nepředělat na úřad ten barák v Přemyslovce, co je teď úřad práce? Přistavět by se mohl dozadu, místa je tam dost.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Anonym
Datum:  02.09.2005 20:23:11
Pro p.Roberta.
Ano,sebemenší městečka po interním puči v r.1989 přešla k celkově lepšímu vzhledu,sice to semtam nějaká Rokytnice nezvládla a další se drží jen tak tak,ale jsou opravdu hezká,(stačí přestavět centrum Kralup a budou taky hezké,že?).
A že i ty naše malé hezké české (dříve ve špatném stavu,kdo zažil fungující JZD,a vesnici plnou mladých a rodin s dětmi,potvrdí) vesničky jdou (stárnou) směrem k lepšímu (k vymření),pole leží ladem a dovážíme potraviny odevšad ze zahraničí.
Ale opravdu jsou hezká.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Michelin
Datum:  05.09.2005 00:54:46
I ti nejrafinovanější se někdy odhalí a ostatní si můžou přečíst, jak Anonym s hrdostí obhajuje bývalá JZD. Kolik nechali schátrat nebo dokonce spadnout dříve prosperujících statků, ze kterých byli jako divá zvěř rudými estébáky vyhnáni pracovití lidé? Bylo těch budov po Čechách tisíce nebo desetitisíce? Vždy se najdou lidé šířící Osvětimskou lež, tentokráte jezeďáckou, svádějí problémy na jinou dobu než na tu, ve které ve skutečnosti vznikly, bez úcty k obětem násilností a bezpráví. Fuj.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  dred
Datum:  06.09.2005 20:20:26
Tfuj.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  dred
Datum:  06.09.2005 21:28:54
No ale tfuj.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Vít
Datum:  07.09.2005 10:29:55
Já bych určite souhlasil s nějakým parkem! A nějaké hezké krámky(cukrárna,restaurace,oblečení atd.) okolo jako v jiných městech. Ale ne takové ti vietnamské.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Anonym
Datum:  07.09.2005 18:11:03
Ano,padesátá léta nebyla to pravé,neobhajuju žádné zločiny či zločince.Akorát mi trochu vadí názory lidí co minulý režim (respektive jeho konečnou fázi)nezažili a jejich příspěvek začíná,respektive si plivnou,větami typu jak komunisti devastovali,ničili,jak všechno upadalo a že máme div ne děkovat a být rádi za to že žijeme v této úžasné době(kapitalismus)a nezmiňují se o nedostatcích této doby,ppř.je zlehčují blafy typu,daň za demokracii,daň za svobodu...atd.Mlč,ohni hřbet,plať za všechno více a více,za zdražování,rozkrádání a vše špatné může minulý režim.
Nerozumně totiž omezoval lidské právo napakovat se bez námahy(práce),ppř.využít určitého nedostatku(byty)na nekřestanské napakování se.Jak to že dřív byly byty,to bylo keců že paneláky jsou králíkárny nedůstojné člověka,kde bydlí většina lidí dnes?Právě v těch zatracovaných ale navíc už i chátrajících panelácích,akorát že dnes se do toho ještě vecpal podnikatelský živel orientovaný na zisk(v prvních manufakturách se říkalo sedřít z člověka kůži).Myslíte že z toho bude mít nájemník(obyčejný člověk,semtam v Mf Dnes či jinde vychází údaje typu 70procent zaměstnanců bere mzdu pod průměrnou mzdou,250 000 lidí bere pod 10 000 hrubého.Myslíte že budou rádi kapitalisticky platit nájem(část na ůdržbu+zisk majitele).
Za proklatejch komoušů jste dostali na byt nevratnou půjčku,šup do družstva a bylo.Nějak.
Jaká varianta je lepší?
To jen takový příklad jak komunisti vše kurvili a nynější kapitalisté.
Ale to je jen taková menší úvaha potrhlého anonyma.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Michelin
Datum:  08.09.2005 19:24:31
Komturovo_stalinovo_socho, chybí-li někomu základní informace, protože je mimochodem ani na nic nepotřebuje, nezbývá nic jiného než se pousmát, ale s lehkým mrazením v zádech, co by se stalo, kdyby tito neinformovaní zase.......................

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  dred
Datum:  08.09.2005 22:14:37
No fůůůůůj.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Anonym
Datum:  09.09.2005 11:25:01
Micheline nezmrzni mi.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Komturova_socha
Datum:  11.09.2005 17:20:37
Drahý Pryžpanáčku, čím déle pozoruji zaryté chování militantních antikomunistů neschopných vlastní reflexe, tím více mě udivuje, že jsou tito schopni investovat tolik svých sil do zcela zbytečných a objektivně bezcenných úvah, které pouze unavují samostatně přemýšlející čtenáře svým duševně rádoby nadřazeným stylem - ve skutečnosti stejně směšným jako blábolivý obsah jím vyjádřený. Že umíš komolit jména není nic divného, umí to každý, stejně tak jako si každý dokáže svými rádobyinteligentními výroky leštit nějakým způsobem pochroumané ego, jež naštěstí není nuceno snášet plný dosah onoho slovního rádobyvtipu. Teď k věci - žvatlání si můžou dovolit ledatak zarytí křesťani a pedofilní faráři.



Zajímalo by mě, co považuješ za základní informace: pokud se jedná o onu statistiku zemědělství, v níž jsem se MUSEL DOZAJISTA NĚJAKÝM ZVRHLE NEMILÝM ZPŮSOBEM SPLÉSTI, prosím, abys dal v plén její přesné výsledky a podělil se tak o svou věčnou pravdu i s ostatními čtenáři.

Chceš-li účtovat, účtuj. Ale postav proti sobě příjmy a výdaje. Chceš-li účtovat ekonomicky, neúčtuj morálně, chceš-li účtovat spravedlivě, zvaž veškeré zápory a klady obhájené hlediskem prvotní ideologie která je zrodila. Pochop proč a nebuď obětí ale viníkem. Buď Krylem a Husákem zároveň. Chceš-li získat pravdu novou, zahoď ty staré, ó Zarathustro, neb v tvé kapse není místa pro pravdy horší tvého rozumu.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  pedofilní křesťan
Datum:  11.09.2005 18:30:12
Proboha, Husákem raději ne!!! Prosil bych aspoň Štrougalem.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  demon
Datum:  21.09.2005 12:58:42
Jsem pro to, vystavet misto ty proklety radnice nejakej vhodnej sal, na kterym by se daly poradat radne masakralni koncerty = nic noblesniho.

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  hudební fanda
Datum:  11.06.2006 23:36:57
jakej park? jaký vietnamci? stačit bude když necháte baráček a s vostatnim si dělejte o chcete!!!

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  Humér
Datum:  26.06.2006 13:51:47
he he, baracek ? Ja kdyz to tam videl naposled, tak se z toho stal nakej cikanskej slam. Ale uz je to par tydnu ...

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  káča
Datum:  30.06.2006 11:19:31
humér- jj je to cikánskej(ani se to nedá nazvat normálně)!!! prostě je to fakt na prd!!! a nevim jak dlouho to tam bude pokračovat, dokoknce mi kámoš co tam bydlí(ne jeden z nich) řikal, že dostali výpovědní lhůtu, ale ot už bude taky tak nějakej měsíc.... tak sem na to zvědavá

Re: Co si vlastně představujeme
Autor:  abc
Datum:  06.07.2006 23:39:55
Komturova socho, už ten tvůj název je úchylnej, zkus napsat podstatu věci stručněji, mě už se ty tvoje pindy strašně rozplizávaj. Běž s anonymem někam na pivo a neser se do tak důležitý diskuze jako je přestavba centra. Už jste to kluci jednou zkoušeli a pak už nikdo raději nediskutoval.

Odpovědět na tento příspěvek
Vaše jméno:
Váš Email:
Nadpis:Re: Co si vlastně představujeme že v









TOPlist