Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Sobota 23. září 2023   
 Diskuzní fórum

Přestavba centra města

Aktuální fórum | Seznam diskuzních fór
Dopis adresovaný vedení města
Autor:  Přípravný výbor referenda
Datum:  21.03.2005 15:38:08
Adresát:
vedení města Kralupy nad Vltavou
Mgr. Pavel Rynt, starosta města
Ing. Evžen Listík, místostarosta
Ing. Josef Materna, místostarosta

V Kralupech, dne 21.3.2005

Vážený pane starosto, páni místostarostové,

dovolujeme si Vás tímto oslovit v souvislosti s přípravami místního referenda v našem městě.

Na základě skutečnosti, že širší diskuse o průběhu a způsobu rekonstrukce centra města byla ze strany části zastupitelstva ukončena bez toho, aby se k této problematice mohli vyjádřit občané města, rozhodli jsme se dát jim možnost demokraticky se vyjádřit k této věci prostřednictvím místního referenda.

Domníváme se totiž, že budoucí vzhled centra města by měl být ve všech souvislostech diskutován od samého počátku a ne až tehdy, až bude celý proces nezadržitelně a možná nenapravitelně započat.

Tato rekonstrukce je podle našeho názoru věcí natolik veřejnou, že občané města by měli mít právo se k ní vyjadřovat již od samého počátku. Smyslem referenda tedy nemá být vyprovokování politické konfrontace, ale započetí skutečně demokratického procesu a poskytnutí možnosti každému vyjádřit se k architektonickým návrhům, za nimiž budou stát odborníci vybraní podle kvalit předložených prací a podle prověřených pravidel. Nechceme tímto postupem nastolit atmosféru nepřátelství a už vůbec by naše akce neměla být chápána jako pokus pozměnit rovnováhu sil určenou rozhodnutím voličů.

Protože podpisovou akci na vyhlášení místního referenda o předložených otázkách podporuje naprostá většina námi v této petiční akci oslovených voličů, přijali jsme s velkým znepokojením zprávy o tom, že Vy, pane starosto, osobně navštěvujete místa, kde jsou podpisy na podporu referenda shromažďovány a s důrazem na vážnost své osobnosti a své funkce tyto svobodné kralupské občany zastrašujete a vytváříte na ně nátlak tvrzením o protiprávnosti jejich činnosti. Navíc Vámi zveřejněné prohlášení o šíření poplašné zprávy jasně ukazuje na zásadní nepochopení tohoto procesu.

Ujišťujeme Vás, že způsob přípravy referenda odpovídá všem platným právním předpisům a je v zcela souladu s právním řádem České republiky. S největší vážností a s odkazem na výše uvedené Vás tímto jménem přípravného výboru upozorňujeme na to, že Vaše konání se příčí veškerým demokratickým principům plebiscitu a domníváme se, že Vaše jednání může být považováno za ohrožování a maření přípravy místního referenda, příp. křivé obvinění. Ujišťujeme Vás, že přípravný výbor se bude takovému jednání bránit všemi zákonnými prostředky a vyzýváme Vás k tomu, aby Váš způsob informování veřejností nadále nezakládal podezření z protiprávního jednání.

Za přípravný výbor místního referenda
A. Plecháček, K. Berková, F. Kyllar, V. Felixová a J. Flídr

Re: Dopis adresovaný vedení měst
Autor:  Anonym
Datum:  21.07.2005 20:45:48
Co to je přípravný výbor?Je to pár lidí co sledují své zájmy,nebo jsou to obětaví občané co se snaží prosadit dobro,a to i cestou manipulace?
Proč manipulace?
-v přípravném výboru jsou nebo ho podporují lidé kteří si o sobě myslí že jsou morální nebo intelektuální elita města a tuto svou aurolelu dávají na odiv na cestě ke svým cílům,honosí se tituly či funkcemi ale ty o člověku mnoho neřeknou,spíše naopak,řekněte si pouze jejich jména a odmyslete si jejich funkce,co o nich víte?Co víte o jejich morálních kvalitách?
-lidé v přípravný výboru jsou v současné době podporováni kolem třítisíc obyvatel města,(z nichž si myslím že většina to podepsala kvůli naslibované téměř jedné miliardě korun,to že neslibovali nic určitého je pouze slovíčkaření),což je menšina,šikovnou otázkou bude jediná správná odpověď v referendu ANO,takže se z menšiny stane síla která změní rozhodnutí většiny(ať z různých pohledů špatné či ne,to je jedno).Kdo se ptá jestli zbývajících cca 11000lidí(co já vím kolik je v Kralupech voličů)souhlasí s návrhem,či to nazvat cestou této třítisícové menšiny,znovu opakuji že naslibované peníze v tom jistě hrály roli,pokud ne nejdůležitější tak důležitou(hodně peněz zadarmo-motto současnosti,je to prostě v lidech,proč naletí na různé podvodné hry a soutěže,protože je zaslepí ta možnost peníze snadno a rychle bez námahy)A to je důvod proč vám to tolik lidí podepsalo,kdyby o tom pouvažovali tak začne hlodat,opravdu je to tak hezké jak píšou,to přece nemůže být tak jednoduché,podepiš arch,vhoď ANO,a hop,máme miliardu na naše nové hezké centrum,a všimli by si různých AŽ,MOŽNÁ adalších pojistek.

Toto je pouze subjektivní názor Anonyma,který nechce nikoho urazit,pokud se ale cítíte dotčeni,váš problém.

Odpovědět na tento příspěvek
Vaše jméno:
Váš Email:
Nadpis:Re: Dopis adresovaný vedení města

TOPlist