Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Čtvrtek 25. července 2024   
 Diskuzní fórum

Přestavba centra města

Aktuální fórum | Seznam diskuzních fór
Klamavé informace vedení města +
Autor:  Jan Kala
Datum:  23.06.2005 23:58:10
Vedení města na svých stránkách uveřejnilo náklady na rekonstrukci hotelu Praha a jeho přestavbu na novou radnici - http://www.mestokralupy.cz/upload/Studie_text.doc (81 mil. až 170 mil.). Jakoby omylem zapomělo uvést veškeré náklady - asi pozapomělo, že město musí zaplatit vedle ceny bez DPH i DPH ve výši 19 %. Stejně tak zapomělo uvést, že jsou i další náklady - projektové práce, již provedené studie apod. Můj odhad celkových nákladů na pořízení nové radnice je 167 mil. Kč v té nejlevnější variantě.

Jakoby náhodou však k chybě asi nedošlo, jelikož jsem napsal a před cca 14 dny odeslal článek právě na téma celkových nákladů na rekonstrukci do mimořádného čísla kralupského Zpravodeje věnovaného právě rekontrukci centra města. Článek nebyl přijat. Pokud chcete někdo vědět, jak jsem dospěl k 167 mil., přikládám jeho plné znění.

Prosím vás všechny, kterým chování pana starosty a dalších členů vedení města vadí, aby to dali jasně najevo. Bez toho si i nadále mohou dělat, co budou chtít. Prostředků k tomu mají dost - zneužíváním kralupského zpravodaje a cenzurou začínaje a různými úskoky a polopravdami konče.


*********** Znění článku, který město odmítlo uveřejnit ************

Chceme radnici za 120 milionů?


Dne 31. května 2005 byly odevzdány studie na přestavbu hotelu Praha na novou radnici. Takovéto řešení bylo prezentováno představiteli města jako nejekonomičtější. Podívejme se tedy na nejlevnější z předložených studií:

Odhad realizační ceny: 81 mil. Kč bez DPH
DPH: 15 mil. Kč

Celková cena stavby je tedy 96 mil. Kč. To však vychází z realizační ceny 4.700 Kč za metr krychlový obestavěného prostoru, což je cena diskutabilní. Ostatní studie předpokládají ceny ve výši 5.000 až 8.400 Kč za metr krychlový. Reálná úroveň se v praxi pohybuje okolo 7.000 Kč. Pokud bychom vzali tuto částku, dostali bychom se na celkové náklady 142 mil. Kč. Ostatní studie předpokládají náklady ve výši 101 mil. až 170,5 mil. Kč (vč. DPH).

To však není vše. V této částce není projektová dokumentace (odhad 4 až 5 mil. Kč), případné vybavení (odhad 10 mil. Kč), kupní cena vynaložená za hotel Praha 9,5 mil. Kč, venkovní úpravy a mimochodem i 479.000 Kč za již odevzdané 4 studie.

Odhad celkových nákladů je tedy minimálně 120 mil. Kč, ale reálně spíš 167 mil. Kč. Doufám tedy, že na základě výsledků studií zastupitelé zruší svůj záměr na přestavbu hotelu Praha na novou radnici, zamyslí se nad možností využít strukturální fondy EU a obnovit centrum města.Jan Kala
Ředitel Centra moderního vzdělávání
Ředitel obecně prospěšné Společnosti pro rozvoj Dvořákova gymnázia
Generální ředitel Expandia Banka a.s. (1997 – 2000)

Re: Klamavé informace vedení měs
Autor:  ferry
Datum:  04.07.2005 17:17:44
Vážený pane Kalo. Co Vás oprávňuje hovořit do záležitostí města Kralup, když vůbce nejste kralupský občan. Podívejte se do Vašeho OP na svoje trvalé bydliště. My Vám z Kralup taky nekecáme, jak máte v Libochovičkách předělávat náves.

Re: Klamavé informace vedení měs
Autor:  dred
Datum:  04.07.2005 22:06:15
Pane řediteli všeho co se dá ředitelovat. Neřiďte nám Kralupy.dred
ředitel sám sebe
občan Kralup nad Vltavou
obyčejnej zaměstnanec nejmenovaný Kralupský firmy
milovník dobrýho piva a krásných žen

Re: Klamavé informace vedení měs
Autor:  Mat
Datum:  06.07.2005 22:23:25
to ferry a dred: Proč by nemohl i "neobčan" Kralup vyjádřit svůj názor? Pokud je k věci? A co urbanistické studie? Nevadí vám, že je nezpracovávají kralupáci? Podle vašich reakcí by vám to vadit mělo, a to silně.

Re: Klamavé informace vedení měs
Autor:  lee
Datum:  07.07.2005 01:09:28
ferry: Vazeny Ferry, co Vas opravnuje vyjadrovat se k vyjadreni obcana Libochovicek? Vase trvale bydliste v Libochovickach? Zkuste nejaky udrzitelny argument. Nekriticka cetba Kralupskeho zpravodaje skodi logickemu mysleni.

Re: Klamavé informace vedení měs
Autor:  dred
Datum:  08.07.2005 06:07:03
to Mat: To byla moje reakce na Ferryho příspěvek a reakce na pana velkýho ředitele. Mně je jedno co si tam postavěj. V tomhle státě si stejně dělá každej co chce.

Re: Klamavé informace vedení měs
Autor:  dred
Datum:  08.07.2005 06:08:13
Takže sem to psal ironicky nikoliv vážně. Až to náměstí bude hotový taxe příjdu podívat.

Re: Klamavé informace vedení měs
Autor:  Anonym
Datum:  21.07.2005 20:38:35
Co to je přípravný výbor?Je to pár lidí co sledují své zájmy,nebo jsou to obětaví občané co se snaží prosadit dobro,a to i cestou manipulace?
Proč manipulace?
-v přípravném výboru jsou nebo ho podporují lidé kteří si o sobě myslí že jsou morální nebo intelektuální elita města a tuto svou aurolelu dávají na odiv na cestě ke svým cílům,honosí se tituly či funkcemi ale ty o člověku mnoho neřeknou,spíše naopak,řekněte si pouze jejich jména a odmyslete si jejich funkce,co o nich víte?Co víte o jejich morálních kvalitách?
-lidé v přípravný výboru jsou v současné době podporováni kolem třítisíc obyvatel města,(z nichž si myslím že většina to podepsala kvůli naslibované téměř jedné miliardě korun,to že neslibovali nic určitého je pouze slovíčkaření),což je menšina,šikovnou otázkou bude jediná správná odpověď v referendu ANO,takže se z menšiny stane síla která změní rozhodnutí většiny(ať z různých pohledů špatné či ne,to je jedno).Kdo se ptá jestli zbývajících cca 11000lidí(co já vím kolik je v Kralupech voličů)souhlasí s návrhem,či to nazvat cestou této třítisícové menšiny,znovu opakuji že naslibované peníze v tom jistě hrály roli,pokud ne nejdůležitější tak důležitou(hodně peněz zadarmo-motto současnosti,je to prostě v lidech,proč naletí na různé podvodné hry a soutěže,protože je zaslepí ta možnost peníze snadno a rychle bez námahy)A to je důvod proč vám to tolik lidí podepsalo,kdyby o tom pouvažovali tak začne hlodat,opravdu je to tak hezké jak píšou,to přece nemůže být tak jednoduché,podepiš arch,vhoď ANO,a hop,máme miliardu na naše nové hezké centrum,a všimli by si různých AŽ,MOŽNÁ adalších pojistek.

Toto je pouze subjektivní názor Anonyma,který nechce nikoho urazit,pokud se ale cítíte dotčeni,váš problém.

Re: Klamavé informace vedení města +
Autor:  kdo?
Datum:  02.07.2009 08:15:23
Dred: to už budeš mít fousatý děti

Re: Klamavé informace vedení města +
Autor:  Veselá
Datum:  24.09.2009 18:10:37
Anonyme, měl jsi pravdu, skoro ve všem.

Re: Klamavé informace vedení města +
Autor:  for J. Kala 23.6.2005
Datum:  03.10.2009 21:00:21
\"Doufám tedy, že na základě výsledků studií zastupitelé ......... zamyslí se nad možností využít strukturální fondy EU a obnovit centrum města\"
Skutek (aspoň zatím) utek.....

Odpovědět na tento příspěvek
Vaše jméno:
Váš Email:
Nadpis:Re: Klamavé informace vedení města +

TOPlist