Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Čtvrtek 28. března 2024   
 Diskuzní fórum

Přestavba centra města

Aktuální fórum | Seznam diskuzních fór
Referendum a vstřícná ruka
Autor:  Petr Holeček
Datum:  30.06.2005 11:26:02
Vážení čtenáři tohoto fora!
Píši sem poprvé, né moc nadšeně, leč nedá mi to. Včera , téměř do 23.hodin, sedělo Zastupitelstvo města na veřejné schůzi. Jednalo se ve Vltavě, od 17.hodin, ale stejně přišlo málo lidí. Být jedním z diváků, stejně bych odešel, protože většina bodů byla nepřipravená, chyběly potřebné doklady, zodpovědní lidé a vůbec... Ale tím nechci čtenáře unavovat -ať si někdy dají něco na povzbuzení, dodají si odvahy a pak spatří, kolikrát a co všechno se dá revokovat a jak se hospodaří s jejich - městským majetkem.
Jedním z bodů programu bylo i vyhlášení referenda na přestavbu centra. Téměř 3 000 občanů, nespokojených s dosavadním průběhem radnicí navrženého postupu, si žádá hlasování o jiné cestě, o jiné alternativě. Proto jsme se s kolegy pokusili naposledy přesvědčit alespoň tři, či čtyři zastupitele, aby přehodnotili svá rozhodnutí ve smyslu otázky navržené k referendu a ušetřili tak peníze za přípravu a průběh hlasování. Ani naše nové argumenty operující s s tím, že přestavba hotelu nebude stát kolem 15 mil.(dle vyjádření p. starosty v zimním Zpravodaji), ani těch 50 melounů, co jsme předběžně uváděli ( a málem byli žalováni za šíření poplašné zprávy), ale horentní sumy přes 100 mil. Tím pádem vrhneme všechny získané a vázané finance na radnici, stejně ještě malou. Za co opravíme zbytek budov, které jsme v dobré víře pro město nakupovali, kde v brzké době seženeme peníze na další odkup pozemků nutných k revitalizaci centra. Na to se ptejte jinde, já odpověď neznám. Starosta ani zbytek jeho věrných se přesvědčit nedali, 3 000 podpisů jim nic neřeklo, a tak tedy referendum bude.
22. září 2005 si proto vyhraďte, prosím, k tomu, aby o centru rozhodlo co nejvíce obyvatel, a né pár lidí, kteří se, bohužel, nedokážou dohodnout a uznat argumenty těch ostatních. (A beru to i na sebe!) Hlasujte, či nehlasujte, ale alespoň o problému přemýšlejte a seznamte se s ním. I proto, že Přípravný výbor referenda stojí boj o tvář Kralup mnoho sil a času. Ale nelituji toho.Je to poslední šance. V září sice vyjde - prý -zvláštní Zpravodaj na toto téma, leč budou tam- cituji: " Jen objektivní příspěvky" , takže jsem se musel prozatím vylít sem.
Hezké prázdniny přeje Petr Holeček

Re: Referendum a vstřícná ruka
Autor:  Vízdalová
Datum:  30.06.2005 14:14:25
Ahoj Petře, chci upřesnit Tvoji informaci o Kralupském zpravodaji. Na VZ MZ jsem říkala, že v září nebude mimořádná příloha ani mimořádný Zpravodaj, pouze v tomto čísle bude věnován větší prostor diskuzi kolem studií. Už vůbec jsem si nedovolila zmiňovat objektivnost či neobjektivnost příspěvků. O té padla zmínka v souvislosti s prázdninovou mimořádnou přílohou, do které byla snaha RR zařadit pouze informace ( tj. stručné shrnutí historie, studie atd.). Příčinou Tvé drobné nepřesnosti je zcela určitě pozdní hodina, ve které moje informace padla. Přeji Ti hezké prázdniny a spoustu příjemných zážitků. Eva VízdalováPetr Holeček napsal:
>
> Vážení čtenáři tohoto fora!
> Píši sem poprvé, né moc nadšeně, leč nedá mi to. Včera ,
> téměř do 23.hodin, sedělo Zastupitelstvo města na veřejné
> schůzi. Jednalo se ve Vltavě, od 17.hodin, ale stejně přišlo
> málo lidí. Být jedním z diváků, stejně bych odešel, protože
> většina bodů byla nepřipravená, chyběly potřebné doklady,
> zodpovědní lidé a vůbec... Ale tím nechci čtenáře unavovat
> -ať si někdy dají něco na povzbuzení, dodají si odvahy a pak
> spatří, kolikrát a co všechno se dá revokovat a jak se
> hospodaří s jejich - městským majetkem.
> Jedním z bodů programu bylo i vyhlášení referenda na
> přestavbu centra. Téměř 3 000 občanů, nespokojených s
> dosavadním průběhem radnicí navrženého postupu, si žádá
> hlasování o jiné cestě, o jiné alternativě. Proto jsme se s
> kolegy pokusili naposledy přesvědčit alespoň tři, či čtyři
> zastupitele, aby přehodnotili svá rozhodnutí ve smyslu otázky
> navržené k referendu a ušetřili tak peníze za přípravu a
> průběh hlasování. Ani naše nové argumenty operující s s tím,
> že přestavba hotelu nebude stát kolem 15 mil.(dle vyjádření
> p. starosty v zimním Zpravodaji), ani těch 50 melounů, co
> jsme předběžně uváděli ( a málem byli žalováni za šíření
> poplašné zprávy), ale horentní sumy přes 100 mil. Tím pádem
> vrhneme všechny získané a vázané finance na radnici, stejně
> ještě malou. Za co opravíme zbytek budov, které jsme v dobré
> víře pro město nakupovali, kde v brzké době seženeme peníze
> na další odkup pozemků nutných k revitalizaci centra. Na to
> se ptejte jinde, já odpověď neznám. Starosta ani zbytek jeho
> věrných se přesvědčit nedali, 3 000 podpisů jim nic neřeklo,
> a tak tedy referendum bude.
> 22. září 2005 si proto vyhraďte, prosím, k tomu, aby o centru
> rozhodlo co nejvíce obyvatel, a né pár lidí, kteří se,
> bohužel, nedokážou dohodnout a uznat argumenty těch
> ostatních. (A beru to i na sebe!) Hlasujte, či nehlasujte,
> ale alespoň o problému přemýšlejte a seznamte se s ním. I
> proto, že Přípravný výbor referenda stojí boj o tvář Kralup
> mnoho sil a času. Ale nelituji toho.Je to poslední šance. V
> září sice vyjde - prý -zvláštní Zpravodaj na toto téma, leč
> budou tam- cituji: " Jen objektivní příspěvky" , takže jsem
> se musel prozatím vylít sem.
> Hezké prázdniny přeje Petr Holeček

Re: Referendum a vstřícná ruka
Autor:  UDIVENEJ roz.UDIVENÁ
Datum:  30.06.2005 16:55:22
???????????????????????????????????
Ahoj Petře, chci upřesnit Tvoji informaci o Kralupském zpravodaji. Na VZ MZ jsem říkala, že v září nebude mimořádná příloha ani mimořádný Zpravodaj, pouze v tomto čísle bude věnován větší prostor diskuzi kolem studií. Už vůbec jsem si nedovolila zmiňovat objektivnost či neobjektivnost příspěvků. O té padla zmínka v souvislosti s prázdninovou mimořádnou přílohou, do které byla snaha RR zařadit pouze informace ( tj. stručné shrnutí historie, studie atd.). Příčinou Tvé drobné nepřesnosti je zcela určitě pozdní hodina, ve které moje informace padla. Přeji Ti hezké prázdniny a spoustu příjemných zážitků. Eva VízdalováPetr Holeček napsal:
>
> Vážení čtenáři tohoto fora!
> Píši sem poprvé, né moc nadšeně, leč nedá mi to. Včera ,
> téměř do 23.hodin, sedělo Zastupitelstvo města na veřejné
> schůzi. Jednalo se ve Vltavě, od 17.hodin, ale stejně přišlo
> málo lidí. Být jedním z diváků, stejně bych odešel, protože
> většina bodů byla nepřipravená, chyběly potřebné doklady,
> zodpovědní lidé a vůbec... Ale tím nechci čtenáře unavovat
> -ať si někdy dají něco na povzbuzení, dodají si odvahy a pak
> spatří, kolikrát a co všechno se dá revokovat a jak se
> hospodaří s jejich - městským majetkem.
> Jedním z bodů programu bylo i vyhlášení referenda na
> přestavbu centra. Téměř 3 000 občanů, nespokojených s
> dosavadním průběhem radnicí navrženého postupu, si žádá
> hlasování o jiné cestě, o jiné alternativě. Proto jsme se s
> kolegy pokusili naposledy přesvědčit alespoň tři, či čtyři
> zastupitele, aby přehodnotili svá rozhodnutí ve smyslu otázky
> navržené k referendu a ušetřili tak peníze za přípravu a
> průběh hlasování. Ani naše nové argumenty operující s s tím,
> že přestavba hotelu nebude stát kolem 15 mil.(dle vyjádření
> p. starosty v zimním Zpravodaji), ani těch 50 melounů, co
> jsme předběžně uváděli ( a málem byli žalováni za šíření
> poplašné zprávy), ale horentní sumy přes 100 mil. Tím pádem
> vrhneme všechny získané a vázané finance na radnici, stejně
> ještě malou. Za co opravíme zbytek budov, které jsme v dobré
> víře pro město nakupovali, kde v brzké době seženeme peníze
> na další odkup pozemků nutných k revitalizaci centra. Na to
> se ptejte jinde, já odpověď neznám. Starosta ani zbytek jeho
> věrných se přesvědčit nedali, 3 000 podpisů jim nic neřeklo,
> a tak tedy referendum bude.
> 22. září 2005 si proto vyhraďte, prosím, k tomu, aby o centru
> rozhodlo co nejvíce obyvatel, a né pár lidí, kteří se,
> bohužel, nedokážou dohodnout a uznat argumenty těch
> ostatních. (A beru to i na sebe!) Hlasujte, či nehlasujte,
> ale alespoň o problému přemýšlejte a seznamte se s ním. I
> proto, že Přípravný výbor referenda stojí boj o tvář Kralup
> mnoho sil a času. Ale nelituji toho.Je to poslední šance. V
> září sice vyjde - prý -zvláštní Zpravodaj na toto téma, leč
> budou tam- cituji: " Jen objektivní příspěvky" , takže jsem
> se musel prozatím vylít sem.
> Hezké prázdniny přeje Petr Holeček

Re: Referendum a vstřícná ruka
Autor:  Hummer
Datum:  09.07.2005 17:26:05
Do mimořádné prázdninové přílohy se RR snažila zařadit pouze informace, ale jaksi omylem se tam asi ocitl jeden z mnoha příšerných propagandistických traktátů pana Mgr. Rynta.
ANO, každý by podepsal, že se něco má dělat správně, hezký úvod. Ale ten tlak vznikl proto, že se postupuje zatím nesprávně, světe div se!
Další "objektivní" informací je, že se jedná o předčasnou volební agitaci. A při tom se ve skutečnosti je to jen volání po koncepčnosti a transparentnosti a odbornosti při rozhodování.
Zvýrazněno tučným písmem je, že se už řeší celé centrum, tomu se říká demagogie. Došlo k tomu až na nátlak ze strany s jiným názorem a díky tomu, že řešení širších vztahů bylo jen okrajově zadáno, dostavily se pochopitelně pouze "okrajové" výsledky.
Nic za nás nevyřeší architektonická soutěž bez konkrétního zadání. To je úpná perla. Pan Mgr. Rynt, vzdělaný člověk, vnucuje lidem představu, že objednáte-li si od architekta plány nového domu, přinese vám místo toho například vybarvené dětské omalovánky. V jeho představách je třeba zatratit celé obory lidské činnosti jako urbanizmus, městské inženýrství apod. a nahradit je délkou mandátu zastupitelů.
V posledním odstavci uvedené hrúzostrašné předpovědi, že díky referendu nebude mít město peníze na odstraňování havárií, pochopitelně nesrovnává s částkou vynaloženou na prezentované studie, které nic nevyřešily a já se obávám, že to byly opravdu vyhozené peníze.
Objektivním a informačním příspěvkům zdar!!!

Re: Referendum a vstřícná ruka
Autor:  Humér
Datum:  19.07.2005 10:15:40
Jake bude presne zneni toho referenda ? Na co se budete lidi ptat ?

Re: Referendum a vstřícná ruka
Autor:  Anonym
Datum:  21.07.2005 20:42:13
Co to je přípravný výbor?Je to pár lidí co sledují své zájmy,nebo jsou to obětaví občané co se snaží prosadit dobro,a to i cestou manipulace?
Proč manipulace?
-v přípravném výboru jsou nebo ho podporují lidé kteří si o sobě myslí že jsou morální nebo intelektuální elita města a tuto svou aurolelu dávají na odiv na cestě ke svým cílům,honosí se tituly či funkcemi ale ty o člověku mnoho neřeknou,spíše naopak,řekněte si pouze jejich jména a odmyslete si jejich funkce,co o nich víte?Co víte o jejich morálních kvalitách?
-lidé v přípravný výboru jsou v současné době podporováni kolem třítisíc obyvatel města,(z nichž si myslím že většina to podepsala kvůli naslibované téměř jedné miliardě korun,to že neslibovali nic určitého je pouze slovíčkaření),což je menšina,šikovnou otázkou bude jediná správná odpověď v referendu ANO,takže se z menšiny stane síla která změní rozhodnutí většiny(ať z různých pohledů špatné či ne,to je jedno).Kdo se ptá jestli zbývajících cca 11000lidí(co já vím kolik je v Kralupech voličů)souhlasí s návrhem,či to nazvat cestou této třítisícové menšiny,znovu opakuji že naslibované peníze v tom jistě hrály roli,pokud ne nejdůležitější tak důležitou(hodně peněz zadarmo-motto současnosti,je to prostě v lidech,proč naletí na různé podvodné hry a soutěže,protože je zaslepí ta možnost peníze snadno a rychle bez námahy)A to je důvod proč vám to tolik lidí podepsalo,kdyby o tom pouvažovali tak začne hlodat,opravdu je to tak hezké jak píšou,to přece nemůže být tak jednoduché,podepiš arch,vhoď ANO,a hop,máme miliardu na naše nové hezké centrum,a všimli by si různých AŽ,MOŽNÁ adalších pojistek.

Toto je pouze subjektivní názor Anonyma,který nechce nikoho urazit,pokud se ale cítíte dotčeni,váš problém.

Odpovědět na tento příspěvek
Vaše jméno:
Váš Email:
Nadpis:Re: Referendum a vstřícná ruka









TOPlist