Kralupy

  Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Neděle 19. května 2024   
 Diskuzní fórum

Přestavba centra města

Aktuální fórum | Seznam diskuzních fór
Otevřený dopis panu starostovi K
Autor:  Anonym , obyvatel Kralup
Datum:  17.12.2005 12:32:05
Vážený pane starosto,
zasílám Vám leták, který jsem se rozhodl já a několik mých přátel na vlastní náklady namnožit a roznést do většiny kralupských domácností.
Proč? Protože mi vadí jednostranně a pomlouvačně vedená předvolební kampaň lidí z přípravného výboru proti Vám a Vaší klice, kterážto kampaň využívá všech prostředků pro masovou manipulaci, podávání neúplných, nepřesných či účelově upravených informací, které si málokdo dokáže ověřit.
Osobně Vás nemám moc v oblibě, ale v tomto sporu stojím na straně lidí co město tak nějak dobře řídí, nezadlužují ( Rokytnice ), nebyla Vám prokázána korupce ( Kladno ) a tak nějak se snažíte řídit město ve prospěch většiny obyvatel.Nevěřím partě populistů z přípravného výboru co nezávazně slibují hory doly jen a jen se dostat za rok do zastupitelstva v hojnějším počtu, dalo by se říci že vámi prosazovaný postup je stejný či podobný (tj.má resp.bude mít koncepci) jako postup navrhovaný přípravným výborem, jen s tím rozdílem že lidé z přípravného výboru potřebují mít radnici kdekoli jinde, jen ne v hotelu Praha.
Můžeme se dohadovat proč.Radnice v hotelu Praha má logiku a že to bude něco stát je přece jasné.Kdekoli jinde (mlýn,pivovar) taky bude potřeba rekonstrukce co bude něco stát, ale mám dojem že lidem z přípravného výboru nejde o radnici.
Ale k věci.Zdvořile Vás žádám o evidenci těchto „pohlednic“ které přijdou na podatelnu MěÚ v ulici U Cukrovaru a o případné zveřejnění této statistiky, bylo by vhodné také nabídnout ke stáhnutí a vytištění tuto „pohlednici“na stránkách města, protože jsme opravdu nebyli schopni pokrýt celé Kralupy a zejména okrajové části.Ano,můžete (a já Vám to nebudu zazlívat) se od tohoto distancovat ale je to podle mne jediný způsob jak zjistit pravdivý počet lidí co nešli k referendu z důvodu aby nezvyšovali svou účastí šanci že referendum bude platné a závazné a dali tak najevo zlatokopům a kariéristům z přípravného výboru, ppř.lidem stojícím v jejich pozadí, že většina kralupáků podporuje oficiální postup radnice.

Re: Otevřený dopis panu starosto
Autor:  Anonym , obyvatel Kralup
Datum:  17.12.2005 12:36:10
Postřehy kývala k poslednímu článku p.Plecháčka
----------------------------------------------------------------------
Nevím, jako ryba od hlavy tak i samochvála smrdí ,proto bití se v prsa hned v úvodu článku, že já (A.Plecháček) jsem ten nejspravedlivější nejpoctivější protože toto co dělám dělám pro blaho veřejnosti a ne pro své politické ambice (které nemám).Člověk by brečel a snad mu i odpustil až za rok bude kandidovat na nevolitelném prvním místě kandidátky za,za….?.
Otázka je zda zůstane věrný kandidátce strany za kterou kandidoval.
To pan Veselý by to měl s převlékáním kabátu těžší (člen US) a jeho setrvání v jakékoli funkci (zastupitel a nižší) by bylo kontraproduktivní proto asi odešel ,a řekněme si to na rovinu, tak jak byla US skvělou alternativou a pro mnoho lidí důvod proč jít k volbám tak dnes působí kontroverzně až negativně.Takže kandidátka této strany asi nebude ten nejlepší tah (cesta) na radnici.Že by založili novou čerstvou politickou stranu lidí aktivních pružných a manažérsky myslících s názvem „Svoboda pro Kralupy“, „Za centrum hezčí“?
S tou samochválou opravdu nevím, připadá mi falešné že již poněkolikáté píšete že vám nejde o politický vliv (posty) ale o blaho občanů.
Ve všech státech světa je tzv.pravda vždy na straně opozice, zdá se že také i v našem městečku.Jenže ono se pak vždy ukáže že opozice když se dostane k moci je neschopnější a horší než předcházející vláda (režim,samospráva), např.Ukrajina, Irák(trest smrti) a z opozičních politiků se stávají Ti které kritizovali (mnohdy neoprávněně) protože to co kritizovali je leckdy nutnost ke které se vzápětí Ti noví znovu uchýlí.
Proč by Kralupský případ měl být jiný, protože vám opoziční zastupitelé řeknou že jsou jiní?
Jen proto že vám přípravný výbor řekne že má pravdu a starosta že je neschopný a škodí městu?
Opět je tu skupina osvícených, kteří hezkými řečmi o demokracii a za použití prostředků masové manipulace si přivlastnili pravdu - jediné jejich správné řešení.
A tvrdit že občané nejsou manipulovatelní, to je blbost, myslíte že jste proti manipulaci imunní, že vás televizní reklama nemanipuluje, vás osobně popř.prostřednictvím vašich dětí?
Že by reklama nebyla účinná, to si nemyslím, to by se pak neprodávaly vysílací časy a sledovanost by nebyla potřeba, tak by nevznikaly různé reality apod.protože by nebylo nutné přitáhnout diváka k televizi.
Každý člověk je manipulovatelný, je to asi nějak psychologicky dáno, jde jen o to jak tomu kdo čelí a jediný způsob jak tomu čelit (manipulaci) je při jakémkoliv rozhodování sbírat informace ze všech stran a promyslet to a nedát na první dojem.
První dojem: „Starosta svou neschopností připraví Kralupy o 960 mil.korun“.
A lidé kteří (psychologicky dáno) chtějí co nejvíc za co nejmíň na to slyší, ale málokdo si zjistí jak to ve skutečnosti je a tak až musí do Zpravodaje napsat ing.Tomáš Martinec, manažér rozvojových programů města Mělník (!) a uvést tuto lež na pravou míru.
A na tuto úvodní návnadu navazují další, důležité je další šokující lží či v lepším případě polopravdou přebít starostu či kohokoliv jiného kdo se snaží vysvětlit předcházející lež přípravného výboru.A tak pořád dál.A k dalším polopravdám namíchat názory rádoby autorit (Kdo je Kala,Berková?….ad.).Tak vážení lidé (titulů a funkcí plno) se jistě nemýlí.
A jede se dál.Můžete odhalit výmysl o 960 mil.,ale lavina je spuštěna a jakékoliv obrana nemá šanci (jen to jen pár starostových řádků ve starostově Zpravodaji), a je promptně přebita dalšími šokujícími ohromujícími zprávami (Sladkovského ulice…) ale i když bylo vysvětleno že to měl na starosti skorostarosta pan místostarosta Veselý zase je to vysvětleno jaksi v jednom řádku ve zpravodaji.
A následují další šokující odhalení (fotbalová hřiště a špatné hospodaření města,výběrová řízení na údržbu městské zeleně zase špatné hospodaření města …ad.,hodí se cokoli)
Jedna strana je prostě v ofenzívě (ta dynamičtější manažérsky řízená) a druhá strana (starosta a jeho klika) se mnohdy neobratně brání.
A jde o to že lidé spíše dají na sebevědomý řev opozice než na sic hospodárné, ale ne tak zviditelňované oficiální hospodaření radnice.
Ten řev (podporovaný reklamní kampaní) do éteru to je to co lid chce slyšet a přehluší racionální ale suché a bez těch správných emocí vedené starostovy odpovědi na vážná obvinění.
Dále starosta prý seriózně nekomunikuje.Mám spíše dojem že komunikovat není schopný přípravný výbor.Tvrdohlavě si násilím prosazuje svůj názor a s pomocí manipulace tvrdí že jedině oni to dělají dobře a že jedině jejich názor je správný.
Mají tedy (tzv.opozice) demokratické možnosti jak tomu čelit, buď hlasováním v zastupitelstvu či referendem.Ale v celém světě již jistě déle než 150 let (u nás za Rakousko-Uherska, předválečné první republiky,poválečně lidově demokratické republiky,a naposled tzv.posametového období) vždy nekompromisně zvítězil v případě neshod a odlišných pohledů na věc názor většiny, který asi vždy opoziční menšině připadal a bude připadat jako špatný.
Ale zákonný výsledek referenda (ať si to kdo chce zlehčuje, zesměšňuje větu „zákonný výsledek referenda“či vykládá po svém či využívá k nátlaku na radnici) je 0 (slovy nula).
A volně si vykládat dle zákona jasně určitelný (účast do 50%neplatnost,nad 50%platnost výsledku referenda) výsledek a respektovat výsledek referenda pouze kdy se jim to hodí tedy v případě vítězství odpovědi ANO a eventuálně donutit (násilně) radnici k přijetí menšinového názoru,ale v případě prohry (možno a dle zákona i nutno brát jako 4500 ANO,10000 NE) výsledek nerespektovat a tvrdit že Ti co nepřišli,že těm je to jedno (že to jsou pohodlní kývalové) a velkoryse uznat že možná pár lidí nepřišlo i proto že nechtěli zvyšovat svojí účastí šanci že referendum bude právoplatné?
Jak to mohou tvrdit?Jak to mohou vědět?
Co kdybych tvrdil že všech 10000 lidí co nepřišlo k referendu nepřišlo proto aby nezvyšovali celkovou účast a že by jinak odpověděli v referendu NE, kdyby věděli že jich je většina, ale v ovzduší agresivně vedené kampaně byli zmanipulováni k tomu aby si mysleli že jejich názor je menšinový a tak radši nešli s vědomím že svojí neúčastí prospějí vítězství odpovědi NE lépe než kdyby přišli hlasovat.
Ale lidé z přípravného výboru tvrdí že vůbec nevadí že referendum není právoplatné a že výsledek referenda měl ukázat že všichni co přišli jsou aktivní (4500 rozumných a 170 nerozumných ale těm nerozumným i tak přípravný výbor DĚKUJE za vyjádření jejich mylného a pomýleného MENŠINOVÉHO názoru).A hle, je to obráceně,černá je bílá a bílá je černá.Z menšiny je většina a z většiny menšina.Takže jen 13 zlých zastupitelů a 170 kralupáků chce urychlenou škodlivou výstavbu radnice (dle přípravného výboru,ačkoli starosta tvrdí něco jiného) a 4500 aktivních občanů chce přestavbu centra za peníze z fondů EU (ale starosta tvrdí že chce totéž,ale pravdu má pouze přípravný výbor,takže starosta lže?)
Při manipulaci mas a davu je ale potřeba nezacházet příliš do detailů a problém pokud možno co nejvíce zjednodušit (špatně - urychlená výstavba radnice vs.koncepční řešení celého centra města-dobře).A dále tvrdit o 10000 kralupácích pouze proto že si dovolili nepřijít k jednomu referendu že jsou pohodlní a kývalové a nepřemýšlet že svojí občanskou aktivitu třeba (někteří) projevují jiným způsobem (sport,kultura,ekologie atd.,o docházce k normálním volbám nemluvě) a proto je prostě ignorovat („město by se mělo utvářet se zájmem a účastí aktivních obyvatel a ne díky rozhodnutí několika politiků,jejich stran a pasívních kývalů“).To je na mne moc.Takže kdo celých 40,30,15,10 či 5 let nic prospěšného pro město neudělal ale teď šel k referendu tak je aktivní obyvatel Kralup.Ale aby se z té aktivity nezamotala hlava.
Je aktivní občan ten kdo vědomě (aktivně) nešel k referendu?
Je pasivní občan ten kdo nevědomě (je mu to jedno-kýval) nešel k referendu?Aktivně oba zůstali doma u televize.Jak je rozeznat, do hlavy jim nevidíš.Nemohu soudit ale někteří asi soudit mohou.A určitě je tu i skupina lidí co má svých existenčních problémů dost a na nějaké politické soupeření dvou kralupských frakcí s prominutím s….Ale říci že jsou pohodlní a kývalové?
Každý kdo jde k volbám (obec,parlament,senát,kraj,EU parlament…) je dle této jejich logiky kýval, odvolí si a 4 a více let jen kýve, protože změnit politické rozdělení sil je nemožné (snad s vyjímkou povstání či revoluce).
Co lidi kteří volili zastupitele z kandidátky US, dokud nebylo referendum tak byli taky řadovými kývaly a pohodlnými, jako my ostatní kývalové, teď jsou něco víc jen díky účasti v referendu?
Přestože Vámi (přípravným výborem a přáteli) placená propaganda vsugerovává každému kralupákovi podporujícímu oficiální postup radnice že je sám se svým názorem,nebo že je jich jen hrstka, aby podvědomě rezignoval a začal se pomalu (do voleb) smiřovat s tím že je jich opravdu jen menšina co nemá pravdu proti většině (přípravný výbor a 4500 kralupáků co májí pravdu na své straně) a aby nevěděl, respektive nepřemýšlel o tom že je to naopak že je jich většina (10000), tak věřím že vše dopadne v prospěch Kralup a ne v prospěch několika ambiciózních lidí co připravují výbory.
Uvažujte i o možnosti že většina kralupáků jakkoli to zní v této situaci absurdně podporuje oficiální postup radnice.
Ale možná to i víte…

PS:
Ne kralupští občané, ale Vy, zlatokopové z přípravného výboru to budete muset ještě rok vydržet.Dlouhá doba na to aby alespoň menší většina kralupáků prokoukla o co komu jde a toho se obáváte?Proč jinak ten spěch?

Re: Otevřený dopis panu starosto
Autor:  Otazník
Datum:  17.12.2005 23:40:10
Anonyme, proč se nemáš v oblibě a nikdy ses nevolil?

To je fičák!!!
Autor:  Vladko
Datum:  19.12.2005 10:17:12
to otazník
Ty wogo proč asi??? Vyvolenej jsem už JÁÁÁ!!!!

Re: Otevřený dopis panu starosto
Autor:  Normální člověk
Datum:  19.12.2005 11:41:31
to anonym: Nejenom, že píšeš kraviny, ale ještě je to hodně rozvleklý. Napřed si to srovnej v makovici a pak to hoď na net, dyť se to nedá číst!
Veselé vánoce!

Re: Otevřený dopis panu starosto
Autor:  čtenář denního tisku
Datum:  22.12.2005 08:11:51
to anonym:


.....Z vládních podkladů, které má Právo k dispozici, vyplývá, že v letech 2007 až 2013 přiteče do ČR nejvíce prostředků právě ze strukturálních fondů a z Fondu soudržnosti, a to téměř 100 miliard korun ročně. Dalších 26,2 miliardy ročně by měli dostat čeští zemědělci, z toho 15,8 miliardy v přímých platbách. Zbytek půjde na další hospodářský rozvoj venkova. Projekty v této oblasti bude zapotřebí spolufinancovat z národních zdrojů ve výši 20 až 25 procent. .....

Re: Otevřený dopis panu starosto
Autor:  dred
Datum:  24.12.2005 11:52:13
TAk takový litanyje číst nebude.

Re: Otevřený dopis panu starostovi K
Autor:  Petr
Datum:  26.05.2009 18:24:32
Anonyme, musím konstatovat, že v mnohém jsi měl pravdu.

Re: Otevřený dopis panu starostovi K
Autor:  XXL
Datum:  22.06.2009 12:40:05
Už se těším na předvolební kampaň dr. Plecháčka a dalších iniciátorů referenda.

Re: Otevřený dopis panu starostovi K
Autor:  béďa
Datum:  04.08.2009 22:01:55
No já myslím že budeš otrávenej(ná). A nebo se zasměješ. Podle toho jakou máš povahu.

Odpovědět na tento příspěvek
Vaše jméno:
Váš Email:
Nadpis:Re: Otevřený dopis panu starostovi K

TOPlist